Accountability Rating Hungary (ARH)

Az arhu.hu az Accountability Rating Hungary (ARH) kutatáshoz tartozott, mely a Figyelő Top 200 című kiadvány egyik fejezeteként jelent meg Magyarországon.

A kutatás azt mérte fel, hogy a legjelentősebb magyar vállalatok mennyire tartják fontosnak társadalmi, gazdasági és környezeti kihívásaik hatékony kezelését, hogyan építik be ezeket a szempontokat üzleti stratégiájukba és a vállalatirányításukba.

Emellett azt is felmérték, hogy a vállalatok milyen mértékben vonják be érintettjeiket (munkatársak, ügyfelek, tulajdonosok stb.) a döntési folyamatokba.

A felmérés a vállalatok érintettjei (munkatársak, ügyfelek, beszállítók stb.) számára nyilvánosan elérhető információk alapján készült.

Az ARH egy nemzetközi módszertan, az AccountAbility nevű non-profit szervezet és a világ egyik legjelentősebb CSR tanácsadó cége, a csrnetwork közös kezdeményezése volt. Alapvetően a világ legnagyobb vállalatainak (Fortune Top 50) társadalmi felelősségvállalását rangsorolta szigorú szempontok és globális licenszek szerint. A magyarországi felmérést a Braun&Partners készítette, a CEU Business School stratégiai támogatásával.

Az Accountability Rating elsődleges céljai, hogy a vállalatok megértsék a környezetükre kifejtett hatásaikat és a társadalom elvárásait, folytassanak párbeszédet külső és belső érintettjeikkel, valamint a párbeszédek eredményeit építsék be a stratégiájukba és mindennapi működésükbe, ezáltal lehetőséget kapjanak az egymástól való tanulásra, hogy javítsák elszámoltathatóságukat és teljesítményüket.

Az Accountability Rating a vállalatokat hat terület alapján értékelte: stratégia (20 százalék), vállalatirányítás (15 százalék), teljesítménymenedzsment (15 százalék), érintettek bevonása (20 százalék), nyilvános közzététel (15 százalék), tanúsítás/hitelesítés (15 százalék).

Az Accountability Rating Magyarországon (is) a társadalmi felelősségvállalás legátfogóbb értékelő rendszere volt a maga korában. Az értékelés meghatározó szempontjai – a stratégia, a menedzsment és vállalatirányítás, az érintettek bevonása – mellett idővel a nyilvánosan elérhető adatok, információk alapján a vállalat környezeti és társadalmi hatásait is mérték, azok időbeli változásával együtt.

A felmérésbe a Figyelő Top 200 listája alapján a 40 legnagyobb hazai vállalat, továbbá az olajipar, a pénzügyi szektor, a távközlési és elektronikai, az energetikai, valamint az autóipar további 20 legnagyobb vállalata került.

Az Accountability Rating Hungary felmérés 2006 és 2008 között készült, évente egy alkalommal.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Apple Pay logó
    Bankszámla

    7 bankszámla, ahol használhatod az Apple Pay-t

    Nem kell már a bankkártyádat használnod, ha fizetni szeretnél, ha nálad van az iPhone mobilod. Fizethetsz azzal is. Ehhez azonban szükség lesz egy bankkártyára és egy hozzá tartozó bankszámlára. Mutatunk 7 ilyen hazai bankszámlát, melyekkel megkezdheted a fizetést a mobiloddal.

    frissítve: 2024. március 17.
  • Egy jó bankszámláért kevesebbet kell fizetni
    Bankszámla

    Melyik a legolcsóbb havidíjú bankszámla 250 000 Ft jövedelemmel?

    Van havonta 250 000 forintod és szeretnél választani hozzá egy optimális bankszámlát? Most ajánlunk neked egy ilyet, méghozzá minden hazai banktól egyenként megmutatjuk az erre legalkalmasabb számlakonstrukciókat. Kezdjünk is bele!

    frissítve: 2024. március 17.
  • Információk a Gránit Bank fiókjairól
    Bankszámla

    Információk a Gránit Bank fiókjairól

    A Gránit Banknak két bankfiókja van országosan, mindkettő Budapesten helyezkedik el. Ebben az útmutatóban elmondjuk, hol találhatod meg ezeket, de elmondjuk azt is, hogy hogyan tudod megkerülni a fiók használatát és helyette hogyan használhatod ki a digitális Gránit Bank előnyeit.

    frissítve: 2023. december 27.